Sylwia
17.10.17

Z nami Halloween nie straszne! Szybkie pomysły na dekoracje.

Z roku na rok w Polsce na popularności zyskuje święto Halloween, przypadające na wieczór 31 października. „All Hallows’ Eve”, czyli zachodnia Wigilia Wszystkich Świętych, najhuczniej jest obchodzona w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Popularne motywy strojów i dekoracji na Halloween to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp.

Zobaczcie poniżej kilka propozycji na straszne dekoracje, które możecie przygotować na ten dzień!

Pajęczyny

Wykorzystaj starą ramkę, na której własnoręcznie zapleciesz pajęczynę ze sznurka. Im bardziej niedbale, tym lepiej!

Dla ciekawszego efektu taką pajęczynę zamontuj na meblach i udekoruj papierowymi bądź plastikowymi pająkami. Możesz do tego celu użyć taśmy dwustronnej lub masy mocującej (koszt ok. 10 zł).

© Countryliving.com

 

© Countryliving.com

Stroiki Halloween

Ulubione rajstopy puściły oczko? Nie wyrzucaj ich od razu! Wykorzystaj je jako stylowy halloweenowy bieżnik na stoliku kawowym lub wykonaj stroik ze starej ramki.

© Froghilldesign
© Residence Style

Do przygotowania tego strasznego stroika wykorzystaj zebrane na spacerze gałązki, które udekorujesz wyciętymi z papieru sylwetkami nietoperzy.

Kształty zawieś na długim sznurku lub tasiemce. Wydrążona dynia posłuży za nietuzinkowy wazon.

Dekoracje Halloween
© Residence Style

Jesień to nie tylko strachy i czerń. To przede wszystkim czas, w którym świat dookoła przybiera najbardziej malownicze barwy. Przygotuj magiczny stroik z jesiennych liści. Do jego wykonania możesz wykorzystać masę solną, glinę lub modelinę.

Zbierz liście o różnych kształtach i uformuj plastyczną masę, naśladując ich obrysy. Gotowe liście pomaluj na zielono, czerwono i żółto. Mieszaj i łącz kolory, aby uzyskać niepowtarzalny efekt.

© Countryliving.com

Ponadczasowa czerń

© Residence Style

W Halloween czerń jest nie tylko modna i stylowa, ale też straszna! Wyjmij z szuflady czarne świeczniki lub figurki, aby stworzyć mroczny nastrój. W tym pomóc mogą również dziecięce zabawki, które na chwilę wyjdą z szuflady 🙂

Jej szerokość dynia

© Iizcat

Nie ma bardziej jesiennego warzywa niż ta pękata, pomarańczowa dama. Najbardziej znaną i klasyczną dekoracją Halloweenową są lampiony z wydrążonej dyni, zwane Jack’o Lanterns. Zafunduj swojej dyni uroczy, krzywy uśmiech lub srogie spojrzenie.

© Livingly.com

Jeśli wolisz bardziej stonowane jesienne dodatki, wykorzystaj wiertarkę do wykonania ażurowych wzorów jak na ilustracji powyżej. Rozświetlone od środka warzywo będzie wyglądało niezwykle!

© @Simplylifedesigns

A może przynieśliście do domu ze spaceru bukiet jesiennych liści? Zobacz, jak wspaniale będą wyglądały, ozdabiając dynię.

© @Prettysweetdubai

Możesz wykorzystać też guziki – przyklej je w formie zabawnych kształtów lub napisów. Co Ci tylko przyjdzie do głowy!

© Countryliving

Ciągle za mało czasu zostaje na szykowanie wymyślnych stroików? Zupa dyniowa też musi poczekać na swoją kolej? Wykorzystaj zwykłą wstążkę i zapakuj dynię jak prezent. To idealny patent na dekoracje last minute dla zabieganych.

A jak to wygląda u Was? Czujecie straszny klimat Halloween, czy wolicie bardziej stonowane jesienne dekoracje? Pochwalcie się swoimi wystrojami na Facebooku!

Czytany: 130

2 odpowiedzi na “Z nami Halloween nie straszne! Szybkie pomysły na dekoracje.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *