Eurofirany
18.10.17

Firany i zasłony nie wymagające prasowania

Wizytówką, każdego mieszkania są okna, a ich nieodłączny element stanowią piękne, czyste i pachnące firanki. Aby tak się jednak stało musimy o nie zadbać, a z doświadczenia wiemy, że pranie firan nie należy do ulubionych zajęć Pań domu.

Oczywiście na każdy problem (w tym również na nasze lenistwo) jest rozwiązanie, a w w tym konkretnym przypadku będą to firany wykonane z materiałów, których nie musimy prasować.

Firany i zasłony kreszowane – unikamy prasowania!

Firana gotowa ANABEL
Firana gotowa ANABEL Cena: 77,00 zł

Jeśli prasowanie nie należy do Twoich ulubionych zajęć, wybierz firany z materiałów odpornych na zagniecenia, lub fakturowanych. Te ostatnie to tzw. firany kreszowane, czyli pomięte fabrycznie. To celowy zabieg ozdobny wykonany w taki sposób, że zagięcia  nie wygląda na zaniedbanie.

Firany z ciężkich materiałów

Pierre Cardin zasłona gotowa LISSE
Pierre Cardin zasłona gotowa LISSE Cena: 324 zł

Takie materiały układają się i „prasują” same. Rozwieszone w pionie prostują się pod swoim własnym ciężarem.

Firana gotowa NIMFA
Firana gotowa NIMFA Cena: 95 zł

Firany żakardowe

Zasłona gotowa MAYA
Zasłona gotowa MAYA Cena: 93 zł

To inny rodzaj materiału, jednak również nie wymaga prasowania. Takie firany są trwałe, wytrzymałe, a bogaty wybór zdobień czyni je świetną propozycją na rynku.

Żakard, tiul czy markizeta, czyli delikatna siateczka są bardzo lekkie, jednak same układają się świetnie bez potrzeby dodatkowego prasowania zagnieceń.

Jak pielęgnować takie firany?

To żadna filozofia. Większość materiałów nie wymagających prasowania, takich jak żakard, tiul, ogranza czy markizeta, można prać w niskich temperaturach. Wystarczy 30 stopni Celsjusza.

Aby odświeżyć firany, wybierz detergent przeznaczony do ich pielęgnacji i ustaw szybki program prania w niskiej temperaturze. Pamiętaj jednak o minimalnych obrotach wirowania, aby uniknąć mechanicznych zagnieceń materiału.

Pierre Cardin zasłona gotowa LISSE
Pierre Cardin zasłona gotowa LISSE Cena: 324 zł

Jeśli możesz, powieś jeszcze wilgotne firany na karniszach, zaraz po wyjęciu ich z pralki. Jeśli niemożliwe jest wysuszenie ich na świeżym powietrzu, wykorzystaj suszarkę do bielizny.

Aby jednak uniknąć rozciągnięcia materiału, połóż firany na ręcznikach.

Gdzie kupić firany i zasłony niewymagające prasowania?

Na rynku znajdziecie wiele ofert ale z całą pewnością największy wybór firan i zasłon nie wymagających prasowania znajdziecie w sklepie internetowym oraz salonach  Eurofirany.

Źródło: Eurofirany. Foto: © Eurofirany

Czytany: 204

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *