Sylwia
26.10.17

Halloween w ogrodzie

W tym tygodniu zdecydowanie pozostajemy w strrrasznych klimatach! Zanim na dobre pochłonie nas na przedświąteczna gorączka, oswajamy duchy, zjawy i potwory.

Tym razem przyjrzymy się dekoracjom, które możecie wykonać w swoim ogrodzie. Sprawdź, jak szybko możesz przyprawić sąsiadów o zawał :)

Strach ma wielkie oczy

Nie tylko wzgórza mają oczy, krzaki też mogą je mieć! Zaopatrz się w kawałki sztywnego kartonu lub styropianu i wytnij z nich 2 koła o średnicy 20-30 cm.

Markerem narysuj źrenice i umieść na ogrodowych krzakach. Do zamocowania ich na gałązkach użyj cienkiego sznurka lub drucika. Gratulacje, właśnie stworzyłeś własnego puchatego potworka! Zobacz jak zrobić tą dekorację.

Halloween w ogrodzie

Duchy do poduchy

Niech stare prześcieradła, poszewki lub firanki w Halloween dostaną drugie życie. Zawieś je na sznurkach lub okryj przygotowaną podkonstrukcję np. ze starego mopa.
Halloween w ogrodzie

Strach na wróble

Już po sezonie owocowym, ale strach na wróble jeszcze się przyda. Taki w straszniejszym wydaniu, z dyniową głową i w poszarpanych ubraniach możesz postawić w halloweenowym ogrodzie. Na straszny filmowy wieczór polecamy też mrożący krew w żyłach horror Scarecrow, ze strachem na wróble w roli głównej. Tylko nie wyglądajcie potem przez okno!

Halloween w ogrodzie
Zdjęcie: zoer/ flickr

Biała Dama

Zjawy z siatki ogrodzeniowej! Tworząc własnego ducha, wykorzystaj miękką siatkę, taką która łatwo się formuje. Nadając kształt głowie damy, użyj np. piłki do koszykówki, jej rozmiar jest zbliżony do rozmiaru czaszki. Dla dodatkowego efektu „wow” przykryj gotowy kształt damy starą firanką. Będzie świetnie wyglądał po zmroku.

Halloween w ogrodzie

Zardzewiałe maszkary

Ten projekt wymaga trochę więcej pracy i cierpliwości niż reszta, jednak rezultat jest oszałamiający. Zardzewiałe narzędzia ogrodnicze: łopaty lub wiadra czy konewki możesz przemienić w straszne upiory. Wytnij w nich kształty złowieszczych twarzy. Do wiader lub konewek możesz też włożyć solarne lampki, które po naładowaniu rozświetlą straszydła.

Halloween w ogrodzie

Cmentarz w ogródku

Zrób cmentarne nagrobki z malowanego styropianu lub starych desek. Możesz wykorzystać stare palety, sztachety z płotu, lub płyty z nieużywanych mebli jako płyty nagrobkowe. Wszystko, co zniszczone i zepsute na Halloween będzie jak znalazł. To ten jeden dzień w roku, kiedy śmieci są na wagę złota.
Halloween w ogrodzie

Złowieszcze sylwetki

Wyjmij świąteczne lampki trochę wcześniej i przygotuj podświetlane sylwetki z czarnego papieru. Straszne dynie, drzewa lub sylwetki złowieszczych kotów, pełna dowolność! Możesz wykorzystać też szablon lampionu, który Kasia umieściła TUTAJ i zawiesić go na oknie.
Halloween w ogrodzie

Podejrzany worek

Jeśli harmonogram wywozu śmieci z osiedla nie wypada akurat w Halloween, możesz zaaranżować swoje worki nietypowy sposób..
Halloween w ogrodzie

Uwaga! Przed wykorzystaniem tego pomysłu, upewnij się, że sąsiedzi podzielają Twoje nietypowe poczucie humoru! Zobacz też koniecznie „przydasie” na Halloween.

Brrr zrobiło się strrrrasznie! Jeśli chcecie przygotować dekoracje do mieszkania, nasze wcześniejsze pomysły na hallowenowe wnętrza znajdziecie TUTAJ [wrzuć nasze linki] i TUTAJ. Koniecznie dajcie znać, który z pomysłów wykorzystacie w tym roku!

Czytany: 270

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *