DesignRedakcja poleca

Marlena Machnio – artystka współczesna tworząca niesamowite kolaże

165czytany

Moja praca twórcza polega na tworzeniu często surrealistycznych historii za pomocą wyciętych papierowych elementów. Zważając na moją fascynację modą, odczuwam niebywałą przyjemność łączenia tych dwóch gałęzi – mody i sztuki.

Marlena Machnio

Modelki, modele, piękne wnętrza, wyraziste kolory i wzory, kwiaty – mnóstwo kwiatów :). To elementy, które często przewijają się w moich pracach.

Róża. 20 x 20 cm / Paper on canvas / 2017

Poszukuję inspiracji we wszelkiego rodzaju magazynach o sztuce, modzie, wystroju wnętrz oraz w albumach fotograficznych. Są też książki, stare fotografie oraz inne publikacje, które znajduję zarówno na pchlich targach jak i przywożę z zagranicy.

Blurred. 50 x 50 cm / Paper on canvas / 2018

Staram się , aby sukcesywnie zwiększać format prac oraz jeszcze bardziej wzbogacać i różnicować swoją twórczość. Zaczynałam od tworzenia komputerowych kolaży ze zdjęć z pokazów, potem były moodboardy, które ewoluowały w bardziej misternie powycinane kolaże.

Obecnie do kolekcji trafiło kilka obrazów akrylowych o tematyce abstrakcyjnej.

Marlena Machnio
Juggler. 49 x 34,5 cm / Paper on paper / 2018

Ważnym elementem mojej pracy jest poszukiwanie inspiracji. Kilka razy w roku odwiedzam Paryż, gdzie mam możliwość oglądania najwspanialszych dzieł sztuki. Odwiedzam wtedy najważniejsze wystawy, gdzie często spotykam się z nowymi dla mnie nazwiskami artystów i ich twórczością.

Ciągle się uczę, dzięki czemu moja praca ewoluuje razem ze mną.

Marlena Machnio
Paradise explosion. 50 x 70 cm / Paper on paper / 2016

Więcej prac Marleny Machnio znajdziecie na jej stronie internetowej marlenamachnio.com oraz na www.saatchiart.com

Zobacz również

Sztuka pod strzechą. Malwina Kuna Mieczkowska.

Leave a Response

hmag
hmag
Redakcja
Piszemy o wszystkim co związanie jest z aranżacją domów i ogrodów. Inspirujemy i dajemy możliwość współtworzenia naszego serwisu. Napisz artykuł