PoradnikiRedakcja polecaSypialnia

Poduszki puchowe – jak wybrać najlepszą.

238czytany

Zapewne pamiętacie wizyty u Babci i wielkie puszyste, mięciutkie, a zarazem wygodne poduszki do których aż miło było się przytulić i udać się w objęcia Morfeusza. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że poduszki puchowe to najlepszy wybór jeżeli chodzi o jakość i komfort.

Dlaczego poduszki puchowe?

Poduszki puchowe

Prawdziwe poduszki puchowe są zazwyczaj wypełnione puchem gęsim w minimum 90%, to jedno z najwyżej cenionych wypełnień stosowanych w pościelach na całym świecie. Oczywiście możemy znaleźć również bardziej egzotyczne wypełnienia ale oczywiście wiąże się to z nieprzyzwoitą ceną, dlatego puch gęsi to najbardziej rozsądny wybór w stosunku ceny do jakości.

Puch jest poddawany odpowiedniej obróbce termicznej, stosowane są różne uszlachetnienia i oczywiście obowiązkowa sterylizacja. Dzięki tym zabiegom poduszki czy kołdry są lekkie i puszyste oraz zapewniają doskonałą termoizolację.

Wiekowe poduszki.

Poduszki puchowe

Wybierając poduszkę puchową bądźcie pewni, że to wybór na lata, dlatego bardziej od ceny liczy się tutaj nasz komfort i jakość samego produktu.

Warto zwrócić uwagę na poduszki wielokomorowe, materiał z którego została owa poduszka wykonana oraz gęstość – koniecznie przeczytajcie skład na metce! zdarzają się bowiem przypadki (poduszki z sieciówek), które reklamowane są jako puchowe, jednak puch w nich stanowi zaledwie kilak procent (wypełnia jedną zewnętrzną komorę), a reszta to zwykła kulka silikonowa ukryta pod warstwą z puchem!

Poduszki puchowe dla dzieci.

Poduszki puchowe

Częstym pytaniem z jakim się spotykamy jest obawa czy można stosować poduszki puchowe w dziecięcych sypialniach? Oczywiście, że tak!

Poduszki z wypełnieniem puchowym są bezpieczne dla dzieci (pod warunkiem, że nie są uczulone na puch, co zdarza się bardzo rzadko), dodatkowo warto zwrócić uwagę i wybierać wyłącznie produkty ze światowym certyfikatem jakości Oeko-Tex, który gwarantuje nam, że każdy półprodukt użyty do jej produkcji (z metką włącznie) jest w 100% bezpieczny dla zdrowia naszego i naszych dzieci.

Podsumowanie

Poduszki puchowe

Naturalnie, że puchowe! Jeżeli cenicie sobie wygodę, komfort i oczywiście zdrowie to wybór może być tylko jeden – poduszki puchowe! Żaden zamiennik, czy to będzie półpuch czy najbardziej popularna kulka silikonowa nie zapewni nam takiego komfortu jak prawdziwy gęsi puch.

Zobacz również: Garść inspiracji na to, jak urządzić salon

Leave a Response

hmag
hmag
Redakcja
Piszemy o wszystkim co związanie jest z aranżacją domów i ogrodów. Inspirujemy i dajemy możliwość współtworzenia naszego serwisu. Napisz artykuł